رهروان ولایت ـ من می خواهم با یک پسری ازدواج کنم، همدیگر را خیلی دوست داریم ایشان از هر لحاظ ایده ال هستند(اخلاق،رفتار، نجابت، پاکی، تحصیلات) وی دانشجوی کارشناسی ارشد می باشد. فقط مشکلی که وجود دارد این است که من شیعه هستم و ایشان سنی.

مسجد ابوبکر

.

باسلام
سوالی داشتم، اینکه من می خواهم با یک  پسری ازدواج کنم، همدیگر را خیلی دوست داریم ایشان از هر لحاظ ایده آل هستند(اخلاق،رفتار، نجابت، پاکی، تحصیلات) وی دانشجوی کارشناسی ارشد می باشد. فقط مشکلی که وجود دارد این است که من شیعه هستم و ایشان سنی، این هم بگویم که من نمازم را می خوانم ولی آدم مذهبی نیستم ایشان هم همین طور،می خواستم نظر شما را بدانم که بالاخره ازدواج دختر شیعه با پسر سنی درسته یا خیر؟
ممنون از زحمات.

پاسخ

سلام
در مرحله اول باید بررسی کنید که آیا ازدواج شما با یک پسر سنی شرعا صحیح  است یا نه؟ پس شما از دفتر مرجع تقلید تان در مورد وظیفه خود سوال کنید چون بعضی از مراجع می گویند اگه ترس این باشد که دختر سنی شود ازدواج جایز نیست.
در صورتی که این ازدواج شرعا درست باشد رکن اصلی توصیه به ازدواج این است که طرفین و خانواده ها به عقاید همدیگر احترام بگذارند و همدیگر را همین طوری که هستند قبول کنند.  یعنی از بیان عقایدشان و عمل به دستورات مذهب شان در برابر هم ابایی نداشته باشند و هیچکدام تعصبی نسبت به عقاید خود نداشته باشند. و در نتیجه با دید تحقیر به عقیده دیگری نگاه نکنند.
ولی علی رغم امکان توصیه به ازدواج در صورت قبول طرفینی باز هم ملاحظاتی هست:
اول: ممکن است شرایط پیش بینی نشده ای پیش بیاید، که طرفین و خانواده ها نسبت به بعضی عقاید و اعمال همدیگر حساس شوند، که در آن صورت ممکن است نتوانند طرف شان را تحمل کنند خصوصا اگر دختر و پسر همدیگر را به خاطر عشق قبول کرده باشند و بعد ازدواج چشم باز کنند و ببینند که بعضی عقاید یا رفتار طرف مقابل برایشان غیر قابل تحمل می باشد.
البته اگه شما و آن پسر در منطقه ای هستید که این نوع ازدواجها انجام می شود و شما و خانواده های تان  با این ازدواجها آشنا هستید و نقاط قوت و ضعفش را دیدید، با چشم بازتری می توانید تصمیم بگیرید و موارد پیش بینی نشده را می توانید به حد اقل برسانید،اما اگه شما و آقا پسر اهل مناطقی هستید که این نوع ازدواج در آن مناطق وجود ندارد، امکان به وجود آمدن موارد غیر قابل تحمل و پیش بینی نشده بیشتر می باشد.
دوم : زن و شوهر از همدیگر اثر می پذیرند و افکار و اعمال شان روی طرف مقابل اثر می گذارد، لذا ممکن است خطر این باشد که شما تحت تاثیر عقاید شوهرتان قرار بگیرید و در عقاید مذهبی تان سست شوید پس اگه می خواهید ازدواج کنید باید مطمئن باشید که چنین اثر گذاری وجود نخواهد داشت.
سوم : مسئله  سوم مسئله بچه ها است،توضیح مطلب این که وقتی بچه ها بزرگ می شوند به مذهب پدر بمانند یا مادر؟ پس ممکن است هرکدام از شما و شوهرتان چون مذهب خودتان را صحیح می دانید،بخواهید بچه ها را بر اساس مذهب خود تربیت کنید و به همین خاطر سر تربیت دینی بچه ها اختلاف تان شود. پس شما لازم است ( با دقت و توجه به موارد فوق) با چشم باز در مورد ازدواج تصمیم بگیرید.
موفق باشید  

نامزد انتخابات آمریکا: در هیچ کشوری مثل کشور ما تا این حد قتل و خونریزی رخ نمی‌دهد!

بالاخره ازدواج دختر شیعه با پسر سنی درسته یا خیر؟

تحقیق دادگاه بین الملی دادگستری

ازدواج ,همدیگر ,ها ,عقاید ,سنی ,وجود ,بچه ها ,همدیگر را ,ممکن است ,می باشد ,شما و ,نجابت، پاکی، تحصیلات ,اخلاق،رفتار، نجابت، پاکی، ,هستند اخلاق،رفتار، نجابت، ,دوست داریم ایشان

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

گلیو بازرگانی کشاورزی کریمی zanakordistani تجربه های آموزشی قرآنی ورزش، زیبایی اندام و سلامتی fatemehchekin22 خبر،سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و ... دلژین بوسه خواه